róża
fot. Pixabay

Polacy mają słabość do róż. Często sądzą je w swoich ogrodach – bo są wspaniałą ozdobą. Aby zawsze wyglądały bajecznie, potrzeba naprawdę niewiele. Spraw, by sąsiedzi nie mogli oderwać od nich wzroku i zafunduj roślinom domowy nawóz z zaledwie trzech składników. Jak go przyrządzić? Sprawdź!

Masz w swoim ogródku róże, ale nie wiesz, co zrobić, aby pięknie się rozwijały? Zrób 3-składnikowy nawóz do tych kwiatów, a nie pożałujesz! Niezbędne składniki prawdopodobnie masz już kuchni. Przygotuj cukier i drożdże – to właśnie one są bazą tego specyfiku.

Aby zrobić niezawodny środek do róż, wymieszaj 100 g drożdży (pół kostki mocno rozkrusz) z 1/4 szklanki cukru. Dodaj 10 litrów letniej wody. Gdy dodasz zbyt gorącą wodę, wtedy zahamujesz działanie drożdży i nawóz się nie uda.

Wszystko starannie wymieszaj, przelej do konewki i odstaw na 45 minut. Po tym czasie domowy preparat nadaje się do użycia. Podlewaj nim swoje róże i obserwuj, jak pięknie się rozwijają. Możesz nawóz przyrządzać regularnie co dwa tygodnie i aplikować go różom przez pełen sezon.

Zalety domowego nawozu do róż

Systematyczne stosowanie odżywki z drożdży, cukru i wody wzmacnia róże, przyśpiesza ich rozwój, więc są one jeszcze piękniejsze. Podobnie jest w kuchni: gdy pieczemy, to za sprawą drożdży ciasto prędzej wyrasta – tak samo działają na popularne rośliny ogrodowe. Jednocześnie zostają one zaopatrzone w cały zestaw kluczowych witamin i składników pokarmowych. Dzięki temu będą niesamowicie bujne i zachwycą każdego swym olśniewającym wyglądem.

Czytaj też: Wyjmij z lodówki i podlej paprotki. Będą zdrowe, bujne i piękne


Obserwuj nas w Google News i bądź na bieżąco!

→ Wejdź i naciśnij gwiazdkę