W Gazecie Wyborczej postanowiła się ostro wypowiedzieć o PiS-e europosłanka Platformy Obywatelskiej Róża Thun. Napisała felieton z apelem do wszystkich rodaków. Apeluje by „nie spali”, bo partia rządząca cały czas się sposobi do tego, aby nas wyprowadzić z Unii Europejskiej. Polityczka alarmuje, ponieważ jej zdaniem może się to stać w ciągu jednej nocy.

„Nie śpijcie! PiS wyprowadzi nas z UE w ciągu jednej nocy” – pisze eurodeputowana. Czytamy też, że jej rozmówcy coraz rzadziej są skłonni do uwierzenia w zapewnienia polityków PiS zapewniające o chęci pozostania w UE.

„Tylko że śpimy sobie spokojnie, bo przecież decydowaliśmy o członkostwie w referendum, więc i na temat wyjścia z Unii będą musieli zapytać o naszą wolę, a wtedy pokażemy im figę z makiem, czyli zagłosujemy: ZOSTAJEMY! REMAIN!” – pisze Thun. Jej zdaniem Brytyjczycy już żałują Brexitu, bo dali się nabrać na „kłamstwa Farage’a i jemu podobnych populistów”.

„Żądają ponownego referendum, ale może okazać się ono niemożliwe i nic ich przed nieszczęściem, w które sami się wpakowali, nie uratuje. Inflacja jest już boleśnie odczuwalna, firmy się wyprowadzają, analizy zamówione przez brytyjski parlament dowodzą, że w każdym scenariuszu wpływ Brexitu na gospodarkę brytyjską będzie negatywny” – czytamy w felietonie.

Oczywiście nie jest to pierwszy raz, gdy działaczka PO mówi o wyprowadzaniu przez PiS Polski z Unii Europejskiej. Wspominała o tym już w 2016 roku udzielając wywiadu Newsweekowi.

„Członkostwo w Unii Europejskiej, wejście do Unii Europejskiej to był taki skok cywilizacyjny jakiego od chrztu Polski nie mięliśmy” – twierdziła w tym czasie. „Jeżeli Polska nie będzie się wywiązywać w sposób wzorowy ze swoich zobowiązań, to te pieniądze (chodzi o unijne dotacje – przyp. red) mogą rzeczywiście do nas nie przyjść” – uważała eurodeputowana.


Obserwuj nas w Google News i bądź na bieżąco!

→ Wejdź i naciśnij gwiazdkę