– Zorganizuję Kukiz’15 w partię, a jak ktoś nie chce być w partii, to będzie działać w stowarzyszeniu Kukiz’15 – powiedział w poniedziałek poseł Marek Jakubiak. Jak dodał, 6 listopada na posiedzeniu klubu wyjaśniane będą wszelkie nieporozumienia, do których doszło w ostatnich dniach w jego ugrupowaniu.

Parlamentarzysta Kukiz’15 wyjaśnił jednocześnie powód swojej inicjatywy polegającej na zmianie formuły działania. W jego ocenie, funkcjonowanie jako stowarzyszenie i bez pieniędzy, które dostają z budżetu państwa partie, jest nieefektywne.

– Jestem zdania, że kręcenie się naokoło niewydolnej organizacji pod tytułem stowarzyszenie, może spowodować tylko i wyłącznie pogorszenie sytuacji. To stowarzyszenie jest niewydolne. Wszyscy na całym świecie wiedzą o tym, że żeby partia polityczna działała, to musi mieć środki finansowe. Jak ich nie mamy, to jesteśmy narażeni na różnego rodzaju przykre sytuacje – na przykład lobbing, dziwne wpłaty itd. Ja się absolutnie na to nie zgadzam – podkreślił Jakubiak.

Poseł wyjaśnił, że w partii, którą on założy będzie opcja referendalna. – Ja to po prostu zorganizuję. Kukiz’15 będzie partią. Jak ktoś nie chce być w partii, to będzie w stowarzyszeniu – sprecyzował Jakubiak, a na pytanie, czy partia i stowarzyszenie będą działały pod wspólnym szyldem odpowiedział: – Oczywiście. Ja sobie nie wyobrażam Kukiz’15 bez Pawła Kukiza.


Obserwuj nas w Wiadomościach Google i bądź na bieżąco!