REKLAMA

lis
fot. Pixabay

Lisy to sprytne zwierzęta i często podkradają się pod nasze domy czy gospodarstwa jak złodzieje. Chcą znaleźć pokarm i często ich łupem pada chociażby drób. Dowiedz się, jak odpędzić lisy, by te omijały twoją posiadłość szerokim łukiem.

REKLAMA

Lisy to drapieżniki żyjące na wolności. Ich zmysły są idealnie rozwinięte, toteż słyszą, czują i widzą więcej niż inne zwierzęta. Potrafią wyczuć obecność myszy nawet z odległości kilkudziesięciu metrów. Lisy niekiedy możemy dostrzec w lasach. Często nieproszone wchodzą na teren gospodarstw, gdzie ostrzą sobie zęby przede wszystkim na kury. Jednak lisy nie są zupełnie nieustraszone i boją się niektórych rzeczy. Przygotuj prostą zasadzkę, a rude ogony już nigdy więcej nie wejdą na twoje podwórko.

Patent na odstraszenie lisa

Lisy najczęściej polują w nocy, a swój łup zakopują. Nie pogardzą też padliną. Aby wypłoszyć lisy, można zastosować przeciwko nim rozmaite metody. Pułapki i inne akcesoria nie zawsze spisują się na medal, więc tylko niepotrzebnie wydamy na nie pieniądze. Na szczęście istnieje skuteczny patent przeciwko drapieżnikom, który polecają sami leśnicy. Wystarczy stworzyć płynną mieszankę na bazie popularnego warzywa.

REKLAMA

Lisy uciekną w popłochu

Niezawodna mikstura zadziała na lisy jak płachta na byka. Przyda ci się czosnek, którego zwierzęta nienawidzą. Całą główkę warzywa zagotuj w litrze wody i dodaj jeszcze 2 ostre papryczki.

Specyfik powinien ostygnąć. Potem przelej go do pojemnika z dozownikiem i gotowe. Naturalną mieszankę stosuj w obszarach, w których zauważyłeś lisy. Zwierzęta szybko przestaną zaglądać na twoje podwórko.

REKLAMA

Zobacz też: Oko w oko z dzikiem. Trik, dzięki któremu przetrwasz spotkanie ze zwierzęciem

REKLAMA