REKLAMA

liście laurowe
fot. screen Youtube / Natural Health Remedies

Liście laurowe to niezwykła przyprawa. Stanowią doskonały dodatek do zup, sosów i wielu innych potraw. Okazuje się, że mają zastosowanie nie tylko w kuchni. Włóż liść laurowy pod poduszkę, a twój sen może ulec znaczącej poprawie. Na tym nie koniec. Do czego jeszcze przyda się wawrzyn? Sprawdź!

REKLAMA

Jak wykorzystać liście laurowe? Domowy sposób, który warto znać

Od dawna spekuluje się, że skromna przyprawa ma cudowne właściwości i coś w tym jest. Podobno oczyszcza energię i przywołuje do domu korzystne siły. Warto o niej pamiętać szczególnie wiosną i latem, gdy często walczymy z plagą komarów. Liście laurowe skutecznie je odpędzą, a jedyne co trzeba zrobić, to podpalić listek, a potem lekko go zgasić. Niecodzienne kadzidełko potrafi wiele zadziałać.

Oprócz tego wawrzyn wypędza mole z kuchni. Aromat przyprawy błyskawicznie odstraszy małe szkodniki, jak i te dużo większe. A tym razem mamy na myśli gryzonie.

REKLAMA

Myszy uciekną w popłochu. Przepędzi je liść laurowy

W budynkach mieszkalnych mogą zagnieździć się stworzenia gorsze od moli spożywczych, a mianowicie myszy. Gryzonie szukają schronienia na zimę i zazwyczaj jako swoje lokum wybierają nasz garaż, piwnicę czy strych. Jeśli zamieszkają w naszej spiżarni, mogą zniszczyć także zapasy żywności.

Zazwyczaj, gdy dostrzeżemy mysz w swoim domu, od razu zadajemy sobie pytanie: jak się jej szybko pozbyć? To prawdę mówiąc, ciężka sprawa. Co prawda możesz rozrzucić trutkę, ale jeśli masz pupila, sporo ryzykujesz i ta opcja raczej odpada. Musisz walczyć z cichymi lokatorami w inny sposób. Tymczasem skuteczną i nieinwazyjną broń masz w kuchni. Wystarczy, że sięgniesz po liścia laurowego, a problem się skończy.

REKLAMA

Liść laurowy na myszy. Uciekną, gdzie pieprz rośnie

Pokrusz liście laurowe na drobne kawałki i rozrzuć w obszarach, w których przechadzały się myszy. Gryzonie nienawidzą zapachu wawrzynu. Możesz umieścić go w mieszkaniu, piwniczce, a nawet na tarasie. Dzięki tej prostej metodzie twój problem z ohydnymi szkodnikami na posesji będzie już tylko wspomnieniem.

Czytaj też: Patent na szczura w domu. Gryzoń znika bez śladu, pomaga 1 rzecz z kuchni

REKLAMA