ślimak
fot. Pxhere

Aby pozbyć się ślimaków z ogrodu, wcale nie musisz sięgać po drogie środki odstraszające ze sklepu. Zachęcamy do skorzystania z naturalnych metod. Przeszukaj domowe zapasy i spróbuj znaleźć stare płatki owsiane. Okazuje się, że w odstraszaniu ślimaków sprawdzą się znakomicie. Jak ich użyć? Sprawdź!

Skąd plaga ślimaków w ogrodzie?

Te szkodniki lubią wilgoć i najczęściej można je zobaczyć po deszczu. Pojawiają się wieczorami, a o poranku można dostrzec oznaki ich działalności, czyli poobgryzane liście roślin, warzywa czy owoce. Jak pozbyć się tych mięczaków w humanitarny sposób?

Ślimaki to obojnaki i do wydania potomstwa nie potrzebują partnera. Młody organizm nawet po miesiącu jest w stanie złożyć pierwsze jaja. Z tej przyczyny osobników jest mnóstwo. O tyle dobrze, że istnieją metody, które pomogą je odstraszyć. Najnowszy patent na ślimaki polega na użyciu starych płatków owsianych. Możesz wierzyć albo nie, ale ten trik zawsze się sprawdza.

Jak wykorzystać płatki owsiane do zwalczania ślimaków?

Masz do wyboru 2 opcje. Ta pierwsza jest trochę bardziej czasochłonna. Przyszykuj małe naczynie i wodę. Płatki wsyp do pojemnika, zalej wodą i odstaw pewien czas, aby namiękły. A jak wykorzystać tę mieszankę przeciwko ślimakom?

Owsiankę umieść na spodku i weź go ze sobą do ogródka. Postaraj się położyć go w sporej odległości od upraw. Szkodniki uwielbiają płatki i chętnie powędrują do nich. Gdy już zbiorą się przy talerzyku, będziesz mieć okazję, aby je wszystkie wyłapać i znaleźć dla nich inne lokum.

Płatki owsiane to ostatnia deska ratunku

Druga metoda jest łatwiejsza i szybsza. Płatki po prostu rozrzuć w pewnej odległości od grządek. Ślimaki też je chętnie pałaszują. W ten sposób ochronisz swoje uprawy i rośliny ozdobne przezd inwazją ślimaków, a także wykorzystasz przeterminowany towar.

Czytaj też: Ślimaki weszły do ogrodu? Rozłóż te liście, a uciekną gdzie pieprz rośnie


Obserwuj nas w Google News i bądź na bieżąco!

→ Wejdź i naciśnij gwiazdkę