funkia (hosta)
fot. Pixabay

Ślimaki nie są mile widziane w naszym ogrodzie – głównie dlatego, że zjadają liście roślin. Dewastują uprawy, a walka z nimi wcale nie jest prosta. Mnóstwo ludzi sięga po chemiczne preparaty, które nie są obojętne dla środowiska. Sprawdź, jak odstraszyć ślimaki z funkii (hosty) i wielu innych roślin domową metodą.

Wiosną i latem, gdy czynnie wykonujemy prace ogrodowe, aktywne stają się także różne szkodniki, w tym ślimaki. Zdradzamy przepis na preparat, który pomoże Ci się ich pozbyć z ogródka. Na ten patent wydasz tylko kilka groszy.

Jak wypędzić ślimaki z ogrodu?

Małe i z pozoru nieszkodliwe ślimaki potrafią zrujnować wiele upraw i kwiatów, o które tak bardzo dbamy. Nie odmówią sobie też żerowania na funkii. Niestety trwałe wypędzenie ślimaków z ogrodu nie jest wcale łatwe. Z tego powodu wielu ludzi w radykalnych sytuacjach ślimaki odstrasza przy pomocy silnych środków pełnych szkodliwej chemii. Jednak my jesteśmy przeciwnikami chemicznych rozwiązań. Warto wiedzieć, że ślimaki preferują wilgotne warunki. Zazwyczaj skrywają się pod doniczkami lub w pokaźnej trawie. Po obfitym deszczu można zobaczyć je np. na ścianach budynku.

Jeśli pragniesz zabezpieczyć swoje uprawy przed ich inwazją, powinieneś podlewać rośliny z samego rana. W ten sposób nie zapewnisz im dogodnych warunków do żerowania. Wypróbuj ten łatwy i efektywny patent na zwalczanie „nieproszonych gości”.

Jak zrobić skuteczny środek na ślimaki?

Ze szkodnikami skutecznie poradzi sobie mączka bazaltowa. To wulkaniczna skała bazaltowa, którą mieli się na proszek. Jest źródłem krzemionki, wapna, żelaza, magnezu i glinu. Zawiera też bor, potas, sód, siarkę, tytan i fosfor. Możesz kupić ją tutaj.

Służy jako ekologiczny nawóz i do zabezpieczania upraw przed szkodnikami. Jeśli chcesz użyć mączki bazaltowej na ślimaki, to usyp z niej dookoła roślin zaatakowanych przez nie „zaporę” – ważne, aby miała szerokość co najmniej kilku centymetrów. Wtedy ślimaki nie będą mogły jej pokonać, bo mączka uszkadza ich wrażliwe ciało. Produkt zatem skutecznie ochrania hosty i wiele innych roślin przed mięczakami.

Czytaj też: Skuteczny patent na szpaki. Nie odważą się więcej pokazać


Obserwuj nas w Google News i bądź na bieżąco!

→ Wejdź i naciśnij gwiazdkę