Rozsyp to w ogrodzie i zapomnij o ślimakach. Sprawdzony sposób

Ślimak
fot. pxhere.com

Wszyscy z utęsknieniem wyczekujemy wiosny. Wraz z nadejściem słonecznych dni, z zimowego snu obudzą się jednak także owady i mięczaki, które nierzadko potrafią uprzykrzyć nam życie. Jednymi z takich nieproszonych gości w naszym ogrodzie są ślimaki.

REKLAMA

Jak rozprawić się ze ślimakami?

Te małe zwierzęta potrafią mocno uprzykrzyć życie posiadaczom pięknych ogrodów. Niestety, ślimaki zjadają rośliny i doprowadzają do ich niszczenia. Jak skutecznie, a zarazem humanitarnie rozprawić się z mięczakami, które dewastują nam ogród?

Jednym z naturalnych produktów, który skutecznie powinien odstraszyć ślimaki jest cynamon. Mięczaki nie lubią jego intensywnego zapachu. Jeśli cynamon rozsypiemy w pobliżu naszych roślin, a także zmieszamy go z ziemią w ogródku, to nieproszeni goście szybko wyniosą się z naszej posiadłości. Pamiętajmy jednak, aby zabiegu tego nie przeprowadzać podczas deszczu lub tuż przed nim, bowiem nasze wysiłki pójdą na marne.

REKLAMA

Możesz także użyć kawy

Podobne efekty osiągniemy, jeśli dookoła naszych roślin rozsypiemy fusy po kawie. Co więcej, ostudzonym naparem z kawy możemy także spryskać nasze liście. Intensywny aromat kawy skutecznie odstraszy ślimaki od naszych roślin.

Dowiedz się rownież, jak odstraszyć pająki.

REKLAMA

Udostępnij: