Rumuński premier złamał restrykcje związane z pandemią koronawirusa. Zapłacił karę

REKLAMA

Premier Rumunii Ludovic Orban zapłacił karę 3 tys. lei, czyli 2750 zł, za złamanie przyjętych przez jego rząd restrykcji związanych z pandemią COVID-19.

Stało się to w rezultacie opublikowania przez senatora opozycyjnej partii PSD Eugena Teodoroviciego zdjęcia, na którym szef rządu i jego ministrowie siedzą wokół stołu zastawionego jedzeniem bez maseczek i bez zachowania wymaganej bezpiecznej odległości.

REKLAMA

„Takie rzeczy się dzieją w biurze premiera. Oto co robią liberałowie, kiedy rządzą. Wstyd!”, skomentował Teodorovici na Facebooku kompromitujące zachowanie polityków rządzących Rumunią.

https://twitter.com/Xy5Z89/status/1266762255431020545

 

Orban tłumaczył potem, że zdjęcie wykonano w czasie jego 57. urodzin, gdy członkowie rządu zaskoczyli go swoimi odwiedzinami.  – Zaproponowałem im coś do jedzenia, kieliszek wina i whisky. Nie nosiliśmy masek, bo kończyliśmy jeść – powiedział premier cytowany przez agencję Mediafax.

REKLAMA

W wydanym oświadczeniu cytowanym przez agencję Agerpres Orban przeprosił za swoje zachowanie.

„Premier wie, że zasady muszą być przestrzegane przez wszystkich obywateli bez względu na ich pozycję. Jeśli prawo jest łamane, sankcje muszą być egzekwowane”, podkreślono.

Udostępnij: