Dziś o godzinie 9:00 w całej Polsce rozpoczęły się organizowane przez Centralną Komisję Egzaminacyjną egzaminy gimnazjalne z historii i wiedzy o społeczeństwie. W tym roku taka formuła występuje po raz ostatni.

Pierwsza część egzaminu dla uczniów kończących edukację na poziomie gimnazjalnym trwa 60 minut (80 minut w przypadku dyslektyków). Po jego zakończeniu planowana jest przerwa, która potrwa do godziny 11:00, natomiast później uczniowie rozpoczną kolejną część, tym razem dotyczącą języka polskiego.

Po naniesieniu przez uczniów wszystkich odpowiedzi na specjalną kartę, ich prace zostają zakodowane, które w kolejnym kroku będą sprawdzane przez egzaminatorów z konkretnych okręgów komisji egzaminacyjnej. Wyniki zostaną przekazane szkołom w dniu 14 czerwca, natomiast w dniach 3-5 czerwca planowany jest dodatkowy termin egzaminów.

W tym roku uczniowie po raz ostatni przystępują do egzaminu gimnazjalnego. Ostatnia reforma edukacji zakłada stopniowe wyłączanie z edukacji gimnazjów, nie prowadząc od tego roku rekrutacji na ten poziom nauki. Efekt pojawi się od 1 września 2019 roku, kiedy to żadna ze szkół nie będzie prowadziła edukacji gimnazjalnej.

Obserwuj nas w Google News i bądź na bieżąco!

→ Wejdź i naciśnij gwiazdkę