Rząd Morawieckiego pomoże Polakom przetrwać zimę! Są miliardy złotych na ocieplenie domów!

REKLAMA

Ten program, adresowany do nawet 3 milionów rodzin, może zapewnić partii Jarosława Kaczyńskiego jeszcze większe poparcie społeczne niż to, którym cieszy się obecnie, i kolejną kadencję przy władzy.

Polacy, którzy mieszkają w starych, nieocieplonych domach jednorodzinnych, będą mogli skorzystać z programu „Czyste powietrze”, na który rząd w latach 2018–2029 zamierza wydać aż 103 miliardy złotych. Pieniądze te zostaną przeznaczone na docieplenie budynków, wymianę lub uszczelnienie okien i drzwi oraz na kupno nowoczesnych pieców centralnego ogrzewania lub nawet wymianę całej instalacji grzewczej.

REKLAMA

– W dużej mierze jest to wsparcie skierowane do rodzin mniej zamożnych, których do tej pory nie było po prostu stać na samodzielne sfinansowanie inwestycji – oświadczył premier Mateusz Morawiecki.

Rodzinom najgorzej sytuowanym państwo pokryje aż w 90 procentach wydatki na termomodernizację ich domów. Wielu Polaków wciąż mieszka w budynkach wybudowanych kilkadziesiąt lat temu i od lat nieremontowanych, a przy tym korzysta z niewydajnych i zatruwających środowisko pieców na węgiel. Według szacunków, aż 70 proc. domów rodzinnych w Polsce nie posiada wystarczającego ocieplenia murów, jak również szczelnych, nowoczesnych okien i drzwi pozwalających zahamować ubytki ciepła.

REKLAMA