Film Tomasza Sekielskiego „Tylko nie mów nikomu”, który obecnie obejrzało już ponad 11 milionów Polaków, szokuje, ale i skłania do refleksji. W mediach ciągle poruszany jest temat. Arcybiskupi i biskupi wydają oświadczenia i zapewniają, że podejmą kroki w tej sprawie.

Na niedzielnej konwencji PiSu prezes partii zapowiedział, że dla „zwyrodnialców” kodeks karny zostanie zaostrzony. – Nie będzie zawiasów za pedofilię, będą surowe kary, być może nawet do 30 lat więzienia. I to dla wszystkich, niezależnie jakie funkcje społeczne pełnią – zapowiedział Jarosław Kaczyński.

– Podniesienie wieku ofiary, likwidacja możliwości wyroku w zawieszeniu za czyny pedofilskie, podniesienie również skali, którą sąd będzie mógł zastosować w stosunku do osoby dopuszczającej się takiego czynu – wyliczał minister Brudziński, zapowiadając zmiany w prawie.

Film Sekielskiego podniósł kampanię wyborczą na kolejny poziom. Politycy zdają sobie sprawę z tego, jak Polacy reagują na temat pedofilii, zwłaszcza w Kościele. Dokument o kapłanach-pedofilach stał się tematem kampanijnym i wstrząsnął Polską.

Obserwuj nas w Google News i bądź na bieżąco!

→ Wejdź i naciśnij gwiazdkę

Autor tekstu: ShareInfo.pl

Wydawca strony ShareInfo.pl | Kategoria ogólna