Napadli na ukraińskiego kierowcę Ubera w Trójmieście
fot. KMP Gdańsk

Do sieci trafiło wstrząsające nagranie z Gdańska, gdzie ukraiński kierowca taksówki został zaatakowany przez jednego z pasażerów. Krótkie wideo zaczyna się od wyzwisk w stronę Ukraińca. „Państwo polskie wam, k***a, dało do ryja, nie?” – mówi do kierowcy taksówki pasażer, siedzący obok niego. W dalszej części nagrania taksówkarz zostaje spoliczkowany. Finalnie udaje mu się przepędzić napastliwych pasażerów z pomocą gazu pieprzowego. Policja już zatrzymała sprawcę napaści oraz mężczyznę, który mu towarzyszył.

Do zdarzenia doszło nocą w piątek, 8 września, przy ul. Słowackiego w Gdańsku – podaje portal trójmiasto.pl. Ukraiński kierowca Ubera realizował wówczas kurs na zamówienie dwóch Polaków. Mężczyźni przemieszczali się taksówką gdańskiego lotniska.

Na nagraniu udostępnionym przez portal trójmiasto.pl widać, że jeden z pasażerów siedzi na przednim siedzeniu – tuż obok kierowcy. Nagranie rozpoczyna się od wyzwisk, kierowanych przez mężczyznę w stronę taksówkarza. „Państwo polskie wam, k***a, dało do ryja, nie?” – powiedział pasażer, siedzący z przodu. Zaraz później pojawiły się kolejne obelgi, a mężczyzna zasugerował kompanowi siedzącemu z tyłu, żeby zmienić taksówkę.

„Z kim ja jadę?! Wysiadamy. Z takim cw***em nie będę jeździł, k***a, zobacz, jak on wygląda, zobacz jaka pi***a” – powiedział napastliwy pasażer, a następnie bez przyczyny spoliczkował kierowcę Ubera, strącając mu okulary z nosa.

Ukrainiec zapytał agresora, co takiego mu zrobił, że ten go bije. W odpowiedzi pasażer przeszedł do kolejnych rękoczynów, wykręcając kierowcy taksówki palce. W tym momencie taksówkarz zaczął się bronić i sięgnął po gaz pieprzowy. Doszło do szamotaniny, w trakcie której Ukrainiec otworzył drzwi i zaczął krzyczeć o pomoc. „Ratunku, zabijają!” – wołał przerażony taksówkarz, jednocześnie rozpylając gaz w kierunku agresora. Chwilę potem pasażerowie opuszczają auto i nagranie się kończy. Pasażer siedzący z tyłu nie reagował w trakcie incydentu.

Ukrainiec zaatakowany w Uberze przez dwóch Polaków. Sprawcy zostali zatrzymani

Jak podaje trójmiasto.pl – nagranie przesłał do redakcji sam kierowca. W wiadomości dołączonej do nagrania napisał:

„Chcę się podzielić tym nagraniem, żeby inni ludzie byli czujni. Jestem kierowcą Ubera, w piątek w nocy wiozłem pasażerów z lotniska, którym nie podobało się, że jestem z Ukrainy. Zostałem pobity w czasie jazdy, na środku drogi. Doszło do incydentu na tle narodowościowym i chciałbym go nagłośnić. Sprawę od razu zgłosiłem na policję” – przekazał kierowca taksówki i autor nagrania.

Jak podaje portal, jeden z podejrzanych – 40-letni mężczyzna – został zatrzymany przez kryminalnych na terenie Pruszcza Gdańskiego. Drugiego mężczyznę, 43-latka, zatrzymano na lotnisku Kraków-Balice, kiedy próbował odlecieć samolotem do Norwegii.

40-latek odpowie za groźby karalne, przestępstwo znieważenia oraz uszkodzenie ciała. Z kolei jego 43-letni kolega odpowie za kierowanie gróźb karalnych.


Obserwuj nas w Google News i bądź na bieżąco!

→ Wejdź i naciśnij gwiazdkę