Są pierwsze ofiary e-papierosów w Polsce!

Główny inspektor sanitarny wprowadził obowiązkowy monitoring powikłań po używaniu e-papierosów w polskich szpitalach. Okazuje się, że są one bardziej niebezpieczne niż myślano!

Dziennik.pl poinformował, że w grudniu w Wejherowie, do szpitala trafiła nastolatka, która dostała poważnych duszności. To powikłania od używania e-papierosa. W konsekwencji doprowadziła do uszkodzenia tkanki płucnej. To nie jest odosobniony przypadek. Sprawa została zgłoszona do Głównego Inspektora Sanitarnego, który natychmiast wprowadził obowiązkowy monitoring.

Czytaj także:  Popularne kiełbasy wycofane ze znanego sklepu. Wykryto w nich salmonellę!
 

Od stycznia tego roku, lekarze mają obowiązek informowania sanepidu o każdym przypadku uszkodzenia płuc, które ma związek z paleniem e-papierosów. Dlaczego e-papierosy są tak niebezpieczne? Czasem w składzie występują zakazane substancje. Powodem jest również gromadzenie się liquidu w płucach, co prowadzi do urazu związanego z waporyzacją.

Jak informuje dziennik.pl rozpoczęły się właśnie badania na grupie 12 tys. młodych osób, w ramach których poznamy jak często modyfikują i jakich substancji dodają do liquidów. Badania są wykonywane dla Narodowego Instytutu Zdrowia Publicznego.

Czytaj także:  Niedzielski: Będą testy dla każdego obywatela


NIE PRZEGAP NAJLEPSZYCH WIADOMOŚCI! → OBSERWUJ NAS W GOOGLE NEWS