Główny inspektor sanitarny wprowadził obowiązkowy monitoring powikłań po używaniu e-papierosów w polskich szpitalach. Okazuje się, że są one bardziej niebezpieczne niż myślano!

Dziennik.pl poinformował, że w grudniu w Wejherowie, do szpitala trafiła nastolatka, która dostała poważnych duszności. To powikłania od używania e-papierosa. W konsekwencji doprowadziła do uszkodzenia tkanki płucnej. To nie jest odosobniony przypadek. Sprawa została zgłoszona do Głównego Inspektora Sanitarnego, który natychmiast wprowadził obowiązkowy monitoring.

Od stycznia tego roku, lekarze mają obowiązek informowania sanepidu o każdym przypadku uszkodzenia płuc, które ma związek z paleniem e-papierosów. Dlaczego e-papierosy są tak niebezpieczne? Czasem w składzie występują zakazane substancje. Powodem jest również gromadzenie się liquidu w płucach, co prowadzi do urazu związanego z waporyzacją.

Jak informuje dziennik.pl rozpoczęły się właśnie badania na grupie 12 tys. młodych osób, w ramach których poznamy jak często modyfikują i jakich substancji dodają do liquidów. Badania są wykonywane dla Narodowego Instytutu Zdrowia Publicznego.

Obserwuj nas w Google News i bądź na bieżąco!

→ Wejdź i naciśnij gwiazdkę

Autor tekstu: ShareInfo.pl

Wydawca strony ShareInfo.pl | Kategoria ogólna