Fot. Wikimedia Commons/Europejska Partia Ludowa/CC-BY-2.0

Krajowa Rada Radiofonii i Telewizji w czwartek głosowała dwa razy w sprawie koncesji dla telewizji TVN24. Oba głosowania nie przyniosły rozstrzygnięć.

Koncesja dla TVN24 wygasa już 26 września. Wniosek o jej przedłużenie komercyjna stacja złożyła półtora roku temu, w lutym 2020 roku.

Pierwsze czwartkowe głosowanie KRRiT dotyczyło przedłużenia koncesji. Jedna osoba głosowała za, trzy przeciw, a jedna się wstrzymała.

W drugim głosowaniu, dotyczącym odmowy przedłużenia koncesji, trzy głosy były za, jeden przeciw oraz jeden wstrzymujący się.

Były to już kolejne głosowania w sprawie TVN24, które nie przyniosła żadnych rozstrzygnięć. Wcześniej sprawę koncesji KRRiT głosowała 22 lipca.

Krajowa Rada Radiofonii i Telewizji utrzymuje, że problem z przedłużeniem koncesji dla TVN24 leży w „sytuacji właścicielskiej” grupy TVN. Zarząd stacji w oświadczeniu jednak przypomniał, że w 2015 roku KRRiT zaakceptowała wejście amerykańskiego kapitału do TVN, a od 2016 roku – w takich samych warunkach właścicielskich – KRRiT wydała już koncesje dla kanałów TVN24 BiS, TTV i TVN International West.

Obserwuj nas w Google News i bądź na bieżąco!

→ Wejdź i naciśnij gwiazdkę