Uszkodzony samolot
Facebook | Sicilia In Volo

Chwile grozy przeżyli pasażerowie, którzy znaleźli się na pokładzie samolotu linii WizzAir. W trakcie lotu doszło do uszkodzenia maszyny, czemu winne były warunki pogodowe. Do sieci trafiły zdjęcia zniszczeń.

Z pewnością nie tak wyobrażali sobie ten lot pasażerowie linii lotniczej WizzAir. Turyści lecący z Wielkiej Brytanii do Włoch byli świadkami burzy gradowej, która doprowadziła do uszkodzenia maszyny w trakcie lotu.

Samolot wystartował na lotnisku Gatwick w Wielkiej Brytanii 8 sierpnia, a docelowo leciał do Katanii we Włoszech. Na pokładzie znajdowało się około 200 osób, natomiast podczas lądowania doszło do nagłego załamania pogody.

Na szczęście żaden z pasażerów ani członków obsługi nie ucierpiał. Uszkodzony został jedynie samolot. Maszyna WizzAira wylądowała na lotnisku Fontanarossa. Miała widoczne wgniecenia na przodzie. Najprawdopodobniej spowodował je silny grad.

Linia WizzAir nie potwierdziła, że maszyna została uszkodzona przez burzę. W sieci można przeczytać, że wgnieciony kadłub Airbusa A321N został najprawdopodobniej wywołany przez ptaki, choćto tylko hipoteza.


Obserwuj nas w Wiadomościach Google i bądź na bieżąco!