Katastrofa dwóch samolotów w Kolorado. Doszło do zderzenia w powietrzu
fot. Twitter

W okolicach Denver, w stanie Kolorado doszło do tragicznego wypadku. W powietrzu zderzyły się dwa niewielkie samoloty pasażerskie. W obu maszynach – według informacji, przekazanych przez lokalne władze, znajdowały się łącznie trzy osoby. Niestety, wszyscy pasażerowie zginęli w katastrofie. Obecnie służby ustalają tożsamość ofiar.

Jak podaje „Daily Mail” – czteromiejscowa awionetka Cessna 172 zderzyła się w sobotę z ultralekkim samolotem Sonex Xenos w stanie Kolorado, w USA. Nie wiadomo dotąd, jak mogło dojść do znalezienia się dwuosobowego dolnopłata Sonex Xenos na kursie kolizyjnym z czteroosobową Cessną. Według lokalnych władz, warunki pogodowe były w tym czasie sprzyjające. Do katastrofy doszło przy dobrej pogodzie, a co za tym idzie – widoczności.

Dwie awionetki zderzyły się w powietrzu. Przyczyny katastrofy pozostają nieodgadnione

Po kolizji maszyny runęły na ziemię. Jeden samolotów spadł na pole, a drugi rozbił się w lesie, w pobliżu lotniska Vance Brand w Longmont. W jednym z wraków odkryto ciała dwóch osób. W drugim zginęła jedna osoba.

Nie ma żadnych – nawet wstępnych czy nieoficjalnych – informacji, co do przyczyny katastrofy. W związku z wypadkiem zostanie przeprowadzone śledztwo Federalnej Administracji Lotnictwa USA (FAA) i Krajowej Rady Bezpieczeństwa Transportu (NTSB).

Wstępne ustalenia śledczych zostaną opublikowane w formie raportu najwcześniej za 15 dni.

Na miejscu katastrofy pojawił się śmigłowiec jednej z amerykańskich telewizji, który nagrał miejsce, gdzie rozbiła się jedna z maszyn.


Obserwuj nas w Wiadomościach Google i bądź na bieżąco!