Przewodniczący PO Grzegorz Schetyna na sobotniej konwencji samorządowej Koalicji Obywatelskiej w Opolu w mocnych słowach skrytykował PiS. Zapowiedział, że w nadchodzących wyborach celem opozycji jest niedopuszczenie do przejęcia samorządów przez polityków partii Jarosława Kaczyńskiego.

– Musimy bronić samorządu przed PiS. Musimy bronić jego niezależności instytucjonalnej – oświadczył Schetyna i dodał, że rządzący uprawiają polityczne kłamstwo i oszukują obywateli.

Zdaniem lidera Platformy, obecna władza jest zachłanna na stanowiska i pieniądze. – Jest polityka zawłaszczania na wszystkich szczeblach władzy i w spółkach. Dzisiaj PiS jest partią milionerów. Stali się nimi w ciągu dwóch lat z samorządowców, pracowników budżetowych. Przyszli do polityki, żeby zarabiać pieniądze – ocenił Schetyna.

Na konwencji odbywającej się w Opolu padły krytyczne słowa pod adresem pochodzącego z tego miasta wiceministra sprawiedliwości Patryka Jakiego, który walczy o prezydenturę stolicy.

– W Warszawie często jestem pytany, jakie są osiągnięcia Jakiego, w cudzysłowie. Odpowiadam wtedy: lepiej nie pytajcie. Brońcie Warszawy przed Jakim. Naprawdę warto – powiedział Schetyna.
Kandydata Zjednoczonej Prawicy na prezydenta Warszawy skrytykowała też uczestnicząca w wydarzeniu szefowa Nowoczesnej Katarzyna Lubnauer. Zaapelowała ona do zebranych o udział wyborach, by – jak stwierdziła – „rozerwać pajęczą sieć powiązań Patryka Jakiego” w Opolu.

– Musimy się zmobilizować. Musimy na te ostatnie dni kampanii odłożyć sprawy zawodowe, rodzinne. Zwycięstwo jest możliwe – mówiła Lubnauer.


Obserwuj nas w Google News i bądź na bieżąco!

→ Wejdź i naciśnij gwiazdkę