Schetyna: Politycy opozycji nie powinni atakować się nawzajem

REKLAMA

Były lider Platformy Obywatelskiej skomentował trudną obecnie sytuację całej opozycji, w tym jego partii. W rozmowie z Onetem stwierdził, że „politycy partii opozycyjnych powinni wspólnie funkcjonować i szukać tego, co może ich połączyć, a nie atakować siebie nawzajem, czy wykorzystywać swoje słabości”.

– To jest egzamin dojrzałości dla całej klasy politycznej opozycji. Jestem przekonany, że Platforma Obywatelska, jako największe ugrupowanie opozycyjne, musi w pierwszej kolejności zdać ten egzamin, musi pokazać dojrzałość. I to jest moment, w którym te relacje, ten pomysł, plan polityczny, musi być autorstwa Platformy Obywatelskiej, musi być wymyślony i wprowadzany przez największą partię opozycyjną, przekonując partnerów – mówił Schetyna.

Po wywiadzie dla Onet Radia Grzegorz Schetyna zamieścił wpis w mediach społecznościowych, w którym dał do zrozumienia, że obecna sytuacja w PO pozostawia wiele do życzenia.

REKLAMA

„Jest wystarczająco dużo czasu, aby ułożyć relacje w Platformie Obywatelskiej jako największej partii opozycyjnej. Ale już dzisiaj musimy rozmawiać z naszymi partnerami z innych partii i ruchów społecznych o tym, jaka ma być Polska po PiS – wybory za trzy lata”, napisał na Twitterze.

Podziel się: