Schetyna: Trzeba zrobić wszystko, żeby zatrzymać PiS!

REKLAMA

– Chcemy budować koalicję, która da szansę na najlepszy wynik i obroni samorządy – zapowiedział Grzegorz Schetyna w czwartek na antenie TVN24. Lider PO zapytany, czy chce utrzymać sojusz z Nowoczesną i Inicjatywą Polską Barbary Nowackiej, zadeklarował, że tak i że ma nadzieję na rozszerzenie Koalicji Obywatelskiej, gdyż chce „wygrać z PiS-em w tych wyborach i w następnych też”.

Szef Platformy Obywatelskiej nie wyklucza współpracy z Polskim Stronnictwem Ludowym. – Bierzemy to, co jest wspólne. Jako polityk, który jest odpowiedzialny za budowanie koalicji, nie mogę sobie pozwolić na to, że będę odpychał ludzi, partie polityczne czy środowiska od tej koalicji. To jest krok ku integracji opozycji, tego chcą wyborcy, tego oczekuje ta część Polaków, która nie chce rządów PiS – podkreślił.

Schetyna zadeklarował, że jest także otwarty na porozumienie z Sojuszem Lewicy Demokratycznej i jego liderem Włodzimierzem Czarzastym. – Dziś idziemy osobno, ale jestem gorącym orędownikiem współpracy. Uważam, że trzeba zrobić wszystko, żeby zatrzymać PiS – oświadczył.

REKLAMA

Podziel się: