Schłodzi dom lepiej niż wentylator. Wydasz 5 zł i przetrwasz upały

wentylator i moneta 5 złoty
fot. Unsplash / Pixabay

Już za jakiś czas do Polski z pewnością zawitają upały. Gdy na dworze słupki na termometrach osiągną ponad 25°C, podminowani pobiegniemy na strych po wentylator i czym prędzej usuniemy z niego kurz. Czy jest w tym coś dziwnego? Absolutnie nie! To normalne, że szukamy metod na ochłodzenie domu. Tymczasem wiatrak nie jest jedynym narzędziem do walki z upałem. A osoby, które go jeszcze nie mają, wcale nie muszą w niego inwestować (a kosztuje niemało). Można poradzić sobie w inny sposób. Będzie taniej i równie skutecznie. Za jedyne 5 zł kupisz w aptece wyrób medyczny, który rewelacyjne schłodzi twoje gniazdko podczas upalnych dni.

REKLAMA

Zainwestuj w koc termiczny. Upały przestaną ci doskwierać

Niewielki fragment folii polipropylenowej kupisz w aptece za około 5 zł. Przeważnie jest używany przez służby ratownicze, bo pozwala odgrodzić ciała rannych osób od niekorzystnego otoczenia. Zazwyczaj wyrób ten na dwie różne barwy – srebrną i złotą, co też nie jest dziełem przypadku. Wobec tego, jak schłodzić dom przy pomocy omawianego koca?

Koc termiczny. Dzięki niemu zapomnisz co to upał

Jeśli chcesz oziębić swoje cztery kąty korzystając z folii polipropylenowej, musisz jedynie okryć nim okno – połyskująca strona ma przystawać do szyb. W ten sposób koc będzie oddalać rażące światło słoneczne, a ty poczujesz ukojenie w salonie czy innym pomieszczeniu.

Zawieszanie folii polipropylenowej na oknie

Przyda ci się rzep montażowy dwustronny. Przylep go w na ramę. Dla lepszego efektu możesz przylepić również skrawki taśmy dwustronnej z rzepem wprost na szkło. Wtedy koc będzie się trzymał jeszcze lepiej. Potem dotnij folię na wymiar okna i przytwierdź ją do niego, starając się dobrze ją napiąć. Złotą część folii zwróć ku wnętrzu pokoju. Nie musisz się martwić, że koc zaciemni twój dom.

REKLAMA

Czytaj też: Spryskaj matowe panele tym kuchennym produktem. Odzyskają blask i kolor

Podziel się: