REKLAMA

mydło i miska z wodą
fot. Pixabay / Pexels

Niepozorny produkt, a ma tak wiele zastosowań. Szare mydło nadaje się nie tylko do pielęgnacji. Sprawdzi się też podczas prania czy sprzątania. Mało tego, pomoże złagodzić ból po ukąszeniach. Jak stosować ten kosmetyk, by czynności wykonywane na co dzień stały się dużo łatwiejsze? Sprawdź!

REKLAMA

Dawniej szare mydło znajdowało się w niemal każdym domu. Ludzie używali go do mycia ciała, włosów i wykorzystywali do różnych domowych prac. Obecnie naturalne mydło zostało wyparte przez kolorowe i pachnące środki czystości, które nieco różnią się od oryginalnego produktu. Ten uniwersalny produkt jest tani i skuteczny. Z sukcesem zastąpi inne środki pielęgnacyjne i czyszczące. Oto zastosowanie szarego mydła, o jakim na pewno nie słyszałeś.

Na koszulce pojawiły się plamy z czekolady? Z pomocą przychodzi szare mydło

Kosmetyk pomoże wybawić trudne w usuwaniu zabrudzenia na materiałach. Działa jak niezawodny preparat chemiczny, ale nie jest tak inwazyjny dla skóry. Błyskawicznie wyeliminuje plamy nie tylko po czekoladzie. Upora się też zabrudzeniami po trawie czy tłuszczu. Do pojemnika wlej wodę i bezpośrednio do niej zetrzyj trochę wiórek z mydła. Brudne bluzki namaczaj, a potem wypierz tradycyjnie w pralce. Efekt odbiera mowę.

REKLAMA

Na co pomaga szare mydło? Tłuste zabrudzenia w kuchni odejdą w niepamięć

Moc kosmetyku docenią również zwolennicy porządku w kuchni, ponieważ z dobrym skutkiem usuwa plamy po oleju czy innych tłuszczach, które czasami są prawdziwą udręką.

Zagotuj w garnku 4 szklanki wody, a potem wrzuć do niej starte szare mydło w ilości 6 łyżek i czekaj, aż się roztopią. Dodaj 5 kropelek olejku cytrynowego i odstaw roztwór do wystudzenia. W chłodnej mieszance możesz już namoczyć szmatkę i przystawić ją do plamy na ok. 5 minut. Po upływie tego czasu zabierz tkaninę, a obszar przetrzyj czystą gąbką i wytrzyj do sucha. Tłuste zabrudzenie powinno zniknąć.

REKLAMA

REKLAMA