REKLAMA

porządki domowe
fot. Pexels

Chcesz uporać się z zanieczyszczeniami na różnych powierzchniach w domu, a środki, które dotychczas stosowałeś, nie sprawdziły się? Mamy dziś dla ciebie ekstra rozwiązanie, dzięki któremu posprzątasz swoje gniazdko na błysk! Poniżej zamieściliśmy prosty przepis na uniwersalny preparat czyszczący, który jest całkowicie naturalny i wzorowo radzi sobie z kurzem. Stworzysz go z kilku składników – na pewno masz je w kuchni.

REKLAMA

Jak zrobić domowy środek na kurz?

Bazą domowego detergentu jest: 1 łyżeczka oliwy, 350 ml wody, ¼ szkl. płynu do mycia naczyń, 1 łyżka octu, a także odrobina olejku lawendowego. Dodatkowo przyszykuj pojemnik z dozownikiem, do którego trafi mikstura.

Masz już wszystkie niezbędne rzeczy? Jeśli tak, to wszystkie ze sobą wymieszaj, a potem przelej roztwór do butelki z atomizerem, solidnie ją zakręć i zabierz się do prac porządkowych. Preparat nanoś na pokryte kurzem powierzchnie, starannie je przetrzyj i gotowe. Rezultaty takich starań zauważysz błyskawicznie. Kurz nie będzie już tak szybko osiadał na meblach. Zaoszczędzony czas możesz przeznaczyć np. na relaks przed telewizorem lub czytanie książki.

REKLAMA

Dlaczego domowy środek sprzątający tak dobrze radzi sobie z kurzem?

W miksturze znajduje się m.in. ocet, który ma działanie antystatyczne, w związku z tym małe zabrudzenia mają duży problem z lokowaniem się na meblach. Podobne właściwości ma oliwa z oliwek. Potraktowane nią powierzchnie wprost promienieją czystością i odpierają atak kurzu.


Obserwuj nas w Google News i bądź na bieżąco!

→ Wejdź i naciśnij gwiazdkę


REKLAMA