Sekretny trik ogrodników
YouTube screen | PRIRODNOZDRAVLJE

Sekretny trik ogrodników, o którym warto się dowiedzieć jeśli uprawiasz w swoim ogrodzie ziemniaki. Dzięki temu zapomnisz o mszycach i stonkach ziemniaczanych.

Jednym z najczęstszych problemów, z jakimi musi zmierzyć się każdy początkujący ogrodnik są szkodniki takie jak stonki i mszyce. Te małe insekty potrafią w krótkim czasie zniszczyć nasze uprawy, powodując ogromne straty. Wiele osób zwraca się w stronę chemicznych środków owadobójczych, które mogą być skuteczne, ale niosą ze sobą ryzyko dla środowiska i zdrowia ludzi. Jednak istnieje jeden sekretny trik, który może pomóc w naturalny sposób pozbyć się stonek i mszyc z naszych roślin.

Sekretny trik ogrodników. Zapomnisz o mszycach i stonkach

Trik polega na użyciu wody z mydłem. Jak to działa? Stonki i mszyce mają delikatne ciała pokryte woskową powłoką, która chroni je przed utratą wilgoci. Roztwór mydła zmniejsza napięcie powierzchniowe wody, co powoduje, że woda przylega do ich ciała owadów i penetruje osłonę woskową. W rezultacie stonki i mszyce tracą wodę, co prowadzi do ich szybkiej eliminacji. Aby przygotować ten roztwór, potrzebujesz tylko dwóch składników: płynnego mydła o łagodnym działaniu i wody. Ważne jest, aby wybrać mydło, które nie zawiera silnych detergentów ani substancji chemicznych, które mogą być szkodliwe dla roślin. Najlepiej sprawdza się zwykłe, naturalne mydło, takie jak mydło z oliwy z oliwek.

W małej miseczce lub wiadrze wymieszaj 1-2 łyżki płynnego mydła z litrem wody. Nie używaj gorącej wody, ponieważ może to uszkodzić rośliny. Następnie za pomocą spryskiwacza spryskaj całą roślinę, skupiając się na spodniej stronie liści, gdzie szkodniki najczęściej się ukrywają. Upewnij się, że cała roślina jest dobrze zwilżona roztworem mydła. Woda z mydłem powinna pokryć stonki i mszyce, co spowoduje ich eliminację w ciągu kilku minut.

Ważne jest, aby regularnie powtarzać ten proces, szczególnie w przypadku większego nasilenia szkodników. Opryskiwanie roślin roztworem mydła stosuj raz lub dwa razy w tygodniu.


Obserwuj nas w Wiadomościach Google i bądź na bieżąco!