Z najnowszego sondażu pracowni IBRiS dla „Rzeczpospolitej” wynika, że 59,4 proc. Polaków jest zdania, że przyszłoroczne wybory prezydenckie wygra Andrzej Duda. Na kandydatkę Koalicji Obywatelskiej Małgorzatę Kidawę-Błońską wskazało 10,8 proc. osób biorących udział w badaniu.

Rezultaty te skomentował w piątek w Radiu ZET senator KO Aleksander Pociej, który przypomniał, że w 2015 roku ówczesny prezydent Bronisław Komorowski przegrał wybory, mimo iż cieszył się w sondażach poparciem prawie 70 proc. Polaków.

Polityk podkreślił też, że „mała rozpoznawalność i słabszy wynik w sondażach kandydatki KO Małgorzaty Kidawy-Błońskiej nie jest problemem”. – Pięć lat temu nikt nie wiedział tak do końca, kim jest pan, wtedy kandydat, Duda – stwierdził.

– Poczekajmy na kampanię wyborczą, ona się jeszcze nie rozpoczęła. Mam nadzieję, że Małgosia przekona Polaków do swojej kandydatury, do tego, że będzie bezstronnym arbitrem w sporach politycznych, a nie kimś, kto kibicuje tylko jednej stronie sceny politycznej – powiedział Pociej.

Obserwuj nas w Google News i bądź na bieżąco!

→ Wejdź i naciśnij gwiazdkę

Autor tekstu: Zuzanna Stańczyk

Redaktorka strony ShareInfo.pl | Kategorie tekstów: Polityka, Wiadomości, Zdrowie, Świat