Po kolejnych przegranych wyborach i po głosowaniu posłów KO za podwyżkami dla polityków pozycja lidera Platformy Obywatelskiej Borysa Budki wydaje się być coraz słabsza. Słów krytyki nie szczędzą mu nawet parlamentarzyści z jego partii, a senator Platformy Antoni Mężydło mówi wprost, że z obecnym szefem PO nie odniesie zwycięstwa.

 – Nie wiem, czy Budka nadaje się na szefa PO… Jak mówię, najlepszy byłby Rafał. Ma znakomity wygląd, dobrze mówi i jest człowiekiem ideowym. Budka to nie była żadna zmiana. Platformę stać na zwycięstwo. I nie zwyciężymy z Budką, ale z Trzaskowskim – ocenia w rozmowie z „Super Expressem” senator Mężydło.

Tabloid pisze, że nie wszyscy jednak w partii są za tym, by stery w PO przejął Rafał Trzaskowski. Niektórzy tęsknią za powrotem Grzegorza Schetyny, poprzedniego przewodniczącego partii.

– On chce wrócić, a wielu polityków PO tęskni za jego skutecznością i modelem przywództwa —mówi o Schetynie jeden z polityków Platformy.

Według „Super Expressu” parlamentarzyści PO mają pretensje do Borysa Budki za głosowanie w sprawie podwyżek dla polityków, które oburzyło elektorat partii.

– Budka z nami tego w ogóle nie konsultował! To był jakiś skandal, za który musieliśmy w następnych dniach przepraszać Polaków. Sądzę, że gdyby na czele PO stali Trzaskowski czy Schetyna, nigdy nie poszliby na taki układ z władzą w kwestii podwyżek dla polityków – wyznaje w rozmowie z dziennikarzami „SE” anonimowy polityk Platformy.


Obserwuj nas w Google News i bądź na bieżąco!

→ Wejdź i naciśnij gwiazdkę