„Daily Mail” opublikował na swojej stronie internetowej artykuł dotyczący spisku, który mieli zawiązać niemieccy komandosi. Żołnierze niemieckich jednostek specjalnych, według brytyjskiego dziennika, planowali zabić polityków i imigrantów, a wśród ich ofiar miał się znaleźć Heiko Mass, obecny minister spraw zagranicznych Niemiec. I wszystko by się może zgadzało, gdyby nie fakt, że dziennikarze zamiast zdjęcia Massa umieścili… fotografię Mateusza Morawieckiego.

Publikacja brytyjskiej gazety opisuje spisek zawiązany przez żołnierzy elitarnej jednostki niemieckich komandosów – Das Kommando Spezialkräfte (KSK). Około 200 z nich, jak ujawnia „Daily Mail”, tworzy neonazistowską grupę, która zamierzała mordować lewicowych polityków oraz imigrantów. Jednostka KSK miała tego dokonać w ramach operacji „Dzień X”. Komandosi planowali rozpoczęcie akcji wtedy, gdy w Niemczech upadnie prawo i porządek, co zdaniem spiskowców miało nastąpić lada dzień.

Nie wiadomo, dlaczego dziennikarze „Daily Mail” popełnili tak koszmarny błąd, publikując zdjęcia potencjalnych ofiar. Na fotografiach podpisanych jako Claudia Roth i Heiko Mass (liderka Partii Zielonych i szef niemieckiego MSZ) widnieją Claudia Roth i… Mateusz Morawiecki. Obaj politycy, szef niemieckiej dyplomacji i polski premier, noszą wprawdzie okulary i są w zbliżonym wieku, ale ich powierzchowności bardzo się różnią i raczej trudno je pomylić.


Obserwuj nas w Google News i bądź na bieżąco!

→ Wejdź i naciśnij gwiazdkę