Sensacja! Niemieccy komandosi chcieli zabić premiera Morawieckiego?!

„Daily Mail” opublikował na swojej stronie internetowej artykuł dotyczący spisku, który mieli zawiązać niemieccy komandosi. Żołnierze niemieckich jednostek specjalnych, według brytyjskiego dziennika, planowali zabić polityków i imigrantów, a wśród ich ofiar miał się znaleźć Heiko Mass, obecny minister spraw zagranicznych Niemiec. I wszystko by się może zgadzało, gdyby nie fakt, że dziennikarze zamiast zdjęcia Massa umieścili… fotografię Mateusza Morawieckiego.

   

Publikacja brytyjskiej gazety opisuje spisek zawiązany przez żołnierzy elitarnej jednostki niemieckich komandosów – Das Kommando Spezialkräfte (KSK). Około 200 z nich, jak ujawnia „Daily Mail”, tworzy neonazistowską grupę, która zamierzała mordować lewicowych polityków oraz imigrantów. Jednostka KSK miała tego dokonać w ramach operacji „Dzień X”. Komandosi planowali rozpoczęcie akcji wtedy, gdy w Niemczech upadnie prawo i porządek, co zdaniem spiskowców miało nastąpić lada dzień.

Nie wiadomo, dlaczego dziennikarze „Daily Mail” popełnili tak koszmarny błąd, publikując zdjęcia potencjalnych ofiar. Na fotografiach podpisanych jako Claudia Roth i Heiko Mass (liderka Partii Zielonych i szef niemieckiego MSZ) widnieją Claudia Roth i… Mateusz Morawiecki. Obaj politycy, szef niemieckiej dyplomacji i polski premier, noszą wprawdzie okulary i są w zbliżonym wieku, ale ich powierzchowności bardzo się różnią i raczej trudno je pomylić.

   
     

Nie przegap najciekawszych artykułów!

→ Obserwuj ShareInfo.pl w Google News