Tego w Hiszpanii się nikt nie spodziewał. Jak poinformowały media, pandemia koronawirusa spowodowała znaczną poprawę wyników nauki u studentów. Związane to jest z wprowadzeniem przez władze kraju kwarantanny.

Według dziennika „El Confidencial” konieczność pozostania w domach i ograniczenia życia towarzyskiego przez studentów przełożyły się na poprawę ich wyników w nauce. O identycznym zjawisku napisał także, ukazujący się w Madrycie, dziennik „El Mundo”. Z artykułu wynika, że zamknięcie ośrodków akademickich w kraju doprowadziło do „zwiększenia wydajności słuchaczy uczelni wyższych”.

Tezę tę potwierdzają statystyki Autonomicznego Uniwersytetu w Madrycie. Badania przeprowadzone na 500 studentach tej uczelni dowiodły, że liczba osób, które zdały egzaminy – ze względu na pandemię przeprowadzane online – wzrosła z 70 do 90 proc., a więc o 20 pkt proc.

Natomiast bardzo negatywny wpływ wywarła pandemia i konieczność pozostawiania w izolacji w domach na hiszpańską kadrę nauczycielską. Z najnowszego sondażu przeprowadzonego przez związek zawodowy pracowników sektora publicznego CSIF wynika, że niespełna 93 proc. nauczycieli ma problemy ze zdrowiem psychicznym z powodu epidemii.

„92,8 proc. nauczycieli cierpi na wyczerpanie emocjonalne, stres, niepokój lub lęk z powodu pandemii koronawirusa oraz konieczności prowadzenia zajęć szkolnych na odległość”, stwierdza raport.


Obserwuj nas w Google News i bądź na bieżąco!

→ Wejdź i naciśnij gwiazdkę