„Nasz Dziennik” poinformował w środę, że wkrótce ma ruszyć proces beatyfikacyjny rodziców św. Jana Pawła II. Będzie go prowadzić Archidiecezja Krakowska, na terenie której zmarli Emilia i Karol Wojtyłowie.

O rozpoczęcie procesu beatyfikacyjnego zwrócił się do arcybiskupa Marka Jędraszewskiego, obecnego metropolity krakowskiego, współpracujący przez wiele lat z Janem Pawłem II kardynał Stanisław Dziwisz. Już rozpoczęła się faza wstępna, w której eksperci zbierają i analizują dostępne materiały historyczne dotyczące rodziców papieża Polaka.

W starania o przyśpieszenie wyniesienia na ołtarze rodziców Jana Pawła II zaangażowali się redemptoryści z Torunia. Zakonnicy na prośbę pielgrzymów co miesiąc będą odprawiać msze w ich intencji.

Matka Jana Pawła II Emilia Wojtyła była bardzo religijną osobą. Wyszła za mąż za Karola Wojtyłę, krawca z zawodu, w 1906 roku. Para doczekała się trojga dzieci: Edmunda, Olgi Marii i Karola Józefa, późniejszego papieża Jana Pawła II. Emilia i Karol Wojtyłowie pochowani są na Cmentarzu Rakowickim w Krakowie.


Obserwuj nas w Wiadomościach Google i bądź na bieżąco!