Seria zasłabnięć w polskiej szkole. Wezwano jednostkę chemiczną

Kamienna Góra. Seria zasłabnięć w czasie szkolnej uroczystości. 15 uczniów zasłabło
fot. Pixabay

Seria zasłabnięć podczas uroczystości szkolnej w Zespole Szkół Zawodowych i Ogólnokształcących w Kamiennej Górze (woj. dolnośląskie). Jak podaje „Polsat News” – kilkanaścioro uczniów zemdlało podczas apelu z okazji obchodów szkolnej uroczystości. Na miejscu pojawiły się służby, w tym funkcjonariusze ratownictwa medycznego.

REKLAMA

Do zdarzenia doszło w piątek, w godzinach południowych. Służby ratunkowe zaalarmowano, że podczas uroczystości w zespole szkół średnich w Kamiennej Górze doszło do zasłabnięcia 15-ściorga uczniów. Cała placówka została ewakuowana, a na miejsce zadysponowano cały zestaw służb. Przed Zespołem Szkół Zawodowych i Ogólnokształcących pojawiła się policja, pogotowie ratunkowe, straż pożarna, pogotowie gazowe oraz specjalistyczna jednostka chemiczna straży pożarnej.

Część uczniów przetransportowano do szpitala. Jak informuje „Polsat News” – na razie nie wiadomo, co było przyczyną zasłabnięcia nastolatków.

REKLAMA

Seria zasłabnięć w szkole średniej w Kamiennej Górze. Do podobnego zdarzenia doszło w Tychach. Przyczyną był tłok

Portal przypomina, że podobne zdarzenie miało wcześniej miejsce w Tychach. Tożsamy incydent miał miejsce podczas apelu z okazji Święta Niepodległości 11 listopada. Wówczas w budynku również zasłabło kilkanaście dzieci, a szkoła ze szkoły ewakuowano ponad 600 osób.

W tamtym czasie część dzieci również wymagało hospitalizacji, ale nie skończyło się to dla nich poważnymi problemami zdrowotnymi. Jeszcze tego samego dnia uczniowie zostali wypuszczeni do domu.

Straż pożarna zbadała budynek zaraz po incydencie. Nie wykazano żadnego zagrożenia chemicznego. Strażacy ustalili, że powodem serii zasłabnięć w Tychach było zgromadzenie zbyt dużej liczby osób na małej przestrzeni.

REKLAMA

Udostępnij: