REKLAMA

Polacy wyjeżdżający do innych krajów europejskich szukając dobrego zarobku ciągle jeszcze często kierują się w stronę Holandii. Nie zawsze jednak jak się okazuje mają w tym państwie gwarantowane nieurągające godności ludzkiej zakwaterowanie. Przykładem jest film opublikowany w internecie przez jednego z pracowników Oskara Kołodziejskiego.

REKLAMA

Zatrudnił się w holenderskiej firmie podobnie jak inni Polacy. Przyjechali do Beneluksu, ale zakwaterowanie ich delikatnie mówiąc zaskoczyło. Na materiale wideo widać w jakich warunkach muszą egzystować pracownicy.

https://www.facebook.com/oskar.kolodziejski/videos/1893751327358962/

REKLAMA

„Taką mamy fajną lokację, Axidus (holenderska agencja – przyp. red.) nam zapewnił. 15 godzin dziennie, a potem spanie w takich warunkach. Proszę bardzo, materacyki, paleciki. Warunki pierwsza klasa, jak w Marriottcie, gorzej niż bydło. Polecam Axidus” – wypowiada się autor.

Na nagraniu widzimy halę przemysłową, w której znajduje się sprzęt, a także koczujący na paletach wschodnioeuropejscy pracownicy – również Polacy.

REKLAMA

Sprawę już analizuje holenderski portal ad.nl. Jego dziennikarze nawiązali kontakt z agencją pracy Axidus.

Przedstawiciele agencji wysłali do serwisu maila. Tłumaczą, że widoczne na filmie warunki „są tymczasowe”. Wyjaśniają też, że takie okoliczności są spowodowane brakiem miejsc w hotelach z nimi współpracujących. Kiedy sytuacja się zmieni – tego nie wiedzą.

REKLAMA