Pixabay.com

Do skandalicznego zdarzenia doszło w Specjalnym Ośrodku Szkolno-Wychowawczym na Mazowszu. TVN24 poinformował, że ksiądz nakazał uczniowi „przeprosić Pana Boga”, po czym wykręcił mu ręce. Sprawę przejęła już policja.

Wstrząsające zdarzenie miało miejsce w jednej z placówek na Mazowszu, która opiekuje się dziećmi niepełnosprawnymi intelektualnie. Jedna z uczennic nagrała, jak ksiądz kazał uczniowi przeprosić Pana Boga.

Na tym jednak się nie skończyło. Gdy uczeń odmówił polecenia, wówczas duchowny zaczął przyciskać chłopca do ławki i wykręcać mu ręce. Na koniec nagrania słychać zapowiedź wspólnej wizyty u dyrektora.

– Informacja o wspomnianym nagraniu dotarła do nas dziś rano. Sprawę traktujemy z należytą powagą. Aktualnie jest zgłoszona na policję i wyjaśniana. W związku z tym nie możemy udzielać żadnych informacji. Decyzją dyrektora ksiądz został zawieszony w pełnieniu obowiązków nauczyciela-katechety. Z uwagi na powyższe, nie wykonuje obecnie żadnych czynności zawodowych – napisała dyrektorka placówki.

Co ciekawe, ksiądz zadzwonił do uczennicy, która nagrała filmik i miał jej grozić, że jeśli wideo trafi do sieci, może zostać usunięta ze szkoły. Matka dziewczyny nie miała jednak oporów, aby zgłosić sprawę dziennikarzom.


Obserwuj nas w Google News i bądź na bieżąco!

→ Wejdź i naciśnij gwiazdkę