Znany muzyk Krzysztof Skiba skomentował w mediach społecznościowych piątkową manifestację narodowców w Katowicach, na której – przy bierności policji – wykrzykiwano hasła wymierzone w środowiska LGBT.

Wiceminister spraw wewnętrznych Maciej Wąsik po wielkim oburzeniu internautów wynikającym z braku reakcji funkcjonariuszy poinformował, broniąc policji, że została zatrzymana jedna osoba.

„Policja zatrzymała mężczyznę, który hajlował na demonstracji w Katowicach. Odpowie przed prokuratorem za publiczne propagowanie faszyzmu i nawoływanie do nienawiści”, oświadczył Wąsik.

Do wydarzeń z minionego piątku na Śląsku odniósł się Krzysztof Skiba, nie szczędząc przy okazji słów krytyki rządowi.

„Pogrozili paluszkiem faszyście z Katowic, bo wyciągnął rączkę w hitlerowskim geście. Był zdziwiony, bo zawsze dostawał cukierki za to, że tak ładnie zgubił swój mózg”, pisze muzyk.

„Oto smutne skutki hodowli tępych wyznawców i pseudo-patriotów uprawianej przez partię będącą u władzy”, ocenia Skiba i wylicza: „Karmienie dotacjami skrajnych ugrupowań o charakterze jawnie brunatnym. Niekaranie za »happening« z wieszaniem portretów europosłów, brak reakcji karnej za klepsydry z portretem Pawła Adamowicza, jakby jawnie zachęcające do jego mordu, systemowa nienawiść i pogarda do drugiego człowieka, przykryta pod zatęchłym obrusem z kościelnego ołtarza i pokropiona święconą wodą, przyzwalanie na jawnie rasistowskie zadymy, demonstracje i hasła”.

„To nie przypadek, że faszole czują się w Polsce tak pewnie. Że maszerują w centrach miast i kradną nam rocznice historyczne”, zauważa lider zespołu Big Cyc. „PiS teatralnie udając, że się nimi brzydzi, nie tylko przyzwala, ale wręcz sponsoruje takich mutantów, by wykorzystać ich niczym nieświeże mięso armatnie w brudnej walce z przeciwnikami politycznymi. Sama władza nie pobrudzi sobie rączek, tylko zrobi to przy pomocy chuliganów odzianych w słuszne koszulki i biało czerwone kominiarki”, stwierdza Krzysztof Skiba.

https://www.facebook.com/KrzysztofSkibaFanPage/posts/3357013167689066


Obserwuj nas w Google News i bądź na bieżąco!

→ Wejdź i naciśnij gwiazdkę