REKLAMA

REKLAMA

Jego słowa dodają otuchy w trudnym dla nas czasie. Guru buddyjskiej filozofii przemawia sentencjami, które warto wziąć sobie do serca. Tylko spokój ducha jest nas w stanie uchronić, przed złymi następstwami izolacji na naszą psychikę.

Dalajlama napisał list, w którym dał wskazówki jak radzić sobie w czasie izolacji. To mądre słowa, które warto wprowadzić do swojego życia. Dalajlama twierdzi, że ludzie, posiadają ogromną zdolność przetrwania. Przywódca narodu tybetańskiego radzi, aby z determinacją poszukiwać rozwiązań. Gdzie ich szukać? Najlepiej zdać się na dziedzictwo naukowe i ludzką kreatywność. Duru twierdzi, że to naturalne, że w sytuacji nagłego zagrożenia czujemy niepokój i strach.

REKLAMA

Jego recepta jest prosta. Twierdzi, że w takich sytuacjach zawsze pomaga stara, mądra rada: o ile można jakoś zaradzić, należy to zrobić. Dalajlama swoje słowa skierował również do osób, które straciły źródło dochodu. Jego zdaniem trzeba otoczyć opieką najbardziej zagrożonych członków społeczeństwa.

Dalajlama złożył hołd pracownikom medycznym i całej służbie zdrowia, którzy angażują się w pomoc i walkę z epidemią, jednocześnie poświęcając własne zdrowie. Jak informuje redakcja Papilot, Dalajlama jest pod wrażeniem działań na arenie międzynarodowej. Podobają mu się działania Indii, które stworzyły fundusz pomocowy oraz platformę wymiany informacji.

REKLAMA


Obserwuj nas w Google News i bądź na bieżąco!

→ Wejdź i naciśnij gwiazdkę


REKLAMA