Słowacja przywraca obostrzenia! Dzieci pójdą do szkoły, ale…

REKLAMA

Pandemia związana z COVID-19 nie słabnie. Bliski sąsiad Polski, Słowacja, zdecydował się na przywrócenie części obostrzeń. Szef resortu zdrowia Słowacji Marek Krajczi spotkał się najpierw z epidemiologami. Później ogłosił decyzję.

Główne obostrzenie dotyczyć będzie szkół. Dzieci i nastolatkowe co prawda będą uczęszczać do placówek, jednak przez pierwsze dwa tygodnie będą musieli nosić maseczki. Do dyrektorów i nauczycieli będzie trzeba tez złożyć oświadczenie, że u dziecka nie zaobserwowano objawów zakażenia korona wirusem. PAP podało, że w oświadczeniu będzie musiała być też zawarta informacjao tym, czy dziecko po 17 sierpnia była za granicą lub brało udział w imprezach masowych.

REKLAMA

Kolejne obostrzenie dotyczy dużych imprez na świeżym powietrzu. Przez cały wrzesień nie będą mogły być organizowane zgromadzenia, w tym sportowe, z udziałem ponad 1000 osób. W pomieszczeniach zamkniętych z kolei będzie mogło przebywać 500 osób. Będzie dotyczyły to również wesel.

W Polsce sytuacja nie wygląda zbyt dobrze – jak podało Ministerstwo Zdrowia, w czwartek odnotowano 811 nowych zakażeń i 14 zgonów. Od dzisiaj obostrzeniami będzie objętych 18 powiatów w strefach żółtych i czerwonych.

Udostępnij: