Niedaleko Bytowa w gminie Studzienice w Pomorskiem podczas prac polowych wydarzył się tragiczny wypadek. Balociarka wciągnęła rolnika. Obrażenia okazały się śmiertelne.

Zgodnie z informacjami przekazanymi przez Komendę Powiatowej Policji w Bytowie ofiarą jest mieszkaniec Studzienic. 50-latek w poniedziałek podczas pracy na łące niefortunnie włożył nogę do maszyny zawijającej skoszoną trawę w baloty. Urządzenie wciągnęło go poważnie raniąc.

Mężczyzny nie dało się uratować z uwagi na zbyt duże obrażenia. Jako bezpośrednią przyczynę śmierci podaje się kontakt nogi zmarłego ze ślimakiem napędowym. Ta część mechanizmu wciągnęła rolnika do maszyny.

– Do ciągnika podłączoną miał prasę do zawijania balotów skoszonej trawy. W trakcie prac mężczyzna najprawdopodobniej nogą wpychał skoszoną trawę do maszyny, w miejscu gdzie obraca się ślimak napędowy. Wtedy też został wciągnięty do środka balociarki. Niestety w wyniku poniesionych obrażeń zmarł – mówią policjanci z Bytowa.

Obecnie śledczy starają się ustalić dokładniej okoliczności zgonu 50-latka. Na razie zrealizowano już oględziny miejsca wypadku, a świadkowie są przesłuchiwani. Odbędzie się również sekcja zwłok.

Policjanci zwracają się z apelem do osób pracujących na polu o szczególne zachowanie ostrożności.


Obserwuj nas w Google News i bądź na bieżąco!

→ Wejdź i naciśnij gwiazdkę