Do śmiertelnego wypadku z udziałem motocyklisty doszło nieopodal wsi Wełnin (woj. świętokrzyskie). Według ustaleń, kierowca jednośladu, którym okazał się być komendant powiatowy policji ndkomisarz Krzysztof Skowron, został potrącony przez samochód osobowy marki Toyota.

Informacja o śmierci komendanta pojawiła się na stronie internetowej mikołowskiej policji. W oświadczeniu czytamy, że ,,zgon Krzysztofa Skorwona był dla wszystkich ciosem”. Dodatkowo jego współpracownicy napisali, iż ,,nie mają słów, by opisać żal i współczucie, jakie w tej chwili czują”. Złożone zostały ponadto kondolencje jego rodzinie i bliskim.

Do wypadku doszło w poniedziałek, 8 lipca około godziny 13:00 na drodze krajowej numer 79 na wysokości miejscowości Wełnin. Według ustaleń śledczych, były już komendant poruszał się motocyklem od strony Sandomierza do Krakowa i na jednym ze skrzyżowań uderzyła w niego Toyota, która nie ustąpiła pierwszeństwa motocykliście podczas manewru skręcania w lewo.

Siła uderzenia była tak duża, że Skowron przeleciał nad maską Toyoty i z impetem uderzył w asfalt. Po kilku minutach na miejscu zdarzenia pojawiły się służby medyczne, a także śmigłowiec Lotniczego Pogotowia Ratunkowego. Pomimo trwającej godzinę reanimacji, nie udało się go uratować.


Obserwuj nas w Google News i bądź na bieżąco!

→ Wejdź i naciśnij gwiazdkę