Sól kuchenna może się przydać w wielu sytuacjach. Ten trik pomoże każdemu

Pixabay.com

Sól kuchenna jest nieodzownym produktem, który bez wątpienia znajdziemy w każdej kuchni. Okazuje się, że nie musi ona wcale służyć tylko i wyłącznie do wzbogacania smaku potraw, ale także do utrzymania porządku w kuchni.

REKLAMA

Okazuje się, że jeśli musimy się mierzyć z problemem zatkanej rury odpływowej w zlewie, idealną pomocą okaże się zasypanie solu wrzątkiem. Nie dość, że jest to sposób bardzo skuteczny, to dodatkowo niezwykle ekologiczny.

Jeśli nie chcemy doprowadzić do sytuacji, w której będziemy musieli udrażniać rury, warto pamiętać, aby usuwać z odpływu resztki jedzenia. Dodatkowo mogą do tego doprowadzić również włosy czy osady z kosmetyków.

Pomoc w postaci soli i wrzątku sprawia, że możemy zapomnieć o żrących i niekoniecznie zdrowych detergentach. Największą zaletą tego rozwiązania jest to, że potrzebujemy jedynie dwóch składników, czyli soli i wrzątku.

REKLAMA

Do przyrządzenia takiej receptury wystarczy wsypać pięć łyżek soli do odpływu i zalać ją dwoma litrami gorącej wody. Jeśli chcemy wzmocnić działanie środka, można wymieszać sól z sodą oczyszczoną i zalać szklanką octu.