Z najnowszego sondażu przeprowadzonego przez Instytut Badań Pollster dla telewizyjnych „Wiadomości” wynika, że Prawo i Sprawiedliwość wciąż cieszy się największą popularnością wśród Polaków. Jednak w porównaniu z poprzednim badaniem partia Jarosława Kaczyńskiego straciła 8 punktów procentowych i obecnie chce na nią głosować 39 proc. Polaków.

Jednocześnie badanie wykazało wzrost notowań Platformy Obywatelskiej. Obecnie na ugrupowanie Grzegorza Schetyny oddałoby swój głos 22 proc. respondentów ośrodka i jest to o trzy punkty procentowe więcej niż w sondażu wcześniejszym.

Na ruch Kukiz’15 zadeklarowało oddanie głosów 11 proc. ankietowanych, czyli o cztery punkty procentowe więcej niż ostatnio. Do Sejmu weszłyby jeszcze: Sojusz Lewicy Demokratycznej z poparciem wynoszącym 8 proc., Nowoczesna, na którą chce głosować 7 proc. wyborców oraz Polskie Stronnictwo Ludowe, na które wskazało 6 proc. badanych.

Do parlamentu nie dostałyby się partia Razem z poparciem 4 proc. ankietowanych i partia Wolność, której elektorat liczy 3 proc. uprawnionych do głosowania.

Sondaż przeprowadzono w dniach 29–30 marca na próbie 1072 Polaków.


Obserwuj nas w Google News i bądź na bieżąco!

→ Wejdź i naciśnij gwiazdkę