Sondaż IBRiS: PiS deklasuje opozycję!

Prawo i Sprawiedliwość, mimo że minęło już prawie dwa lata od wyborów, wciąż cieszy się największym poparciem i w badaniach opinii publicznej jest niekwestionowanym liderem. PiS-owi nie zaszkodziły ani liczne protesty w obronie sądownictwa, ani fala podwyżek, ani nawet weta prezydenta Andrzeja Dudy.

   

Według najnowszego sondażu IBRiS z 11 i 12 sierpnia, gdyby wybory odbyły się dziś, na Prawo i Sprawiedliwość oddałoby głosy aż 33,4 proc wyborców. Na drugim miejscu uplasowałaby się Platforma Obywatelska, która otrzymałaby 22,4 proc. głosów. Trzecie miejsce zajęła Nowoczesna z poparciem 10,6 proc. ankietowanych, a czwarte Kukiz’15, na który oddanie głosu zadeklarowało 7,8 proc. respondentów. Do sejmu dostałby się jeszcze Sojusz Lewicy Demokratycznej, który w badaniu IBRiS otrzymał wynik 5,3 proc. PSL, na który chce głosować 4,9 proc., nie przekroczyłoby progu wyborczego.

Zobacz także:  Tusk: Będę zadowolony z opozycji wtedy, kiedy wygra wybory

Badanie IBRiS pokazało ponadto jeszcze jedną tendencję. Grupa osób, które nie wiedzą, na którą partię oddać głos wynosi 10,9 proc. i jest większa niż w poprzednim badaniu tej pracowni o 1,8 proc. Może to świadczyć o słabej kondycji opozycji, czyli głównie Platformy Obywatelskiej, która wciąż nie jest w stanie przedstawić Polakom atrakcyjnej, przekonującej alternatywy wobec partii rządzącej i przebić szklanego sufitu poparcia porównywalnego z tym z czasu przegranych wyborów.

   
     

NIE PRZEGAP NAJCIEKAWSZYCH ARTYKUŁÓW

→ OBSERWUJ NAS W GOOGLE NEWS