Sosnowiec: 4-latka wypadła z 5. piętra. Kuriozalna przyczyna tragedii

policja
Pixabay.com

Śląskiem wstrząsnął dramatyczny wypadek z udziałem 4-letniej dziewczynki. Dziecko wypadło z okna mieszkania na piątym piętrze bloku. Pomimo starań ratowników medycznych dziecka nie udało się uratować. Jak doszło do wypadku?

REKLAMA

Małe dzieci potrafią być tak ruchliwe, że nie można ich spuścić z oka nawet na moment, gdyż pod nieuwagę rodziców – nawet najbardziej kochających – może dojść do kolosalnej tragedii.

Do takiego incydentu doszło w Sosnowcu (woj. śląskie). Jak podał portal „Planeta” – w środowy wieczór 27 lipca z okna bloku wypadła 4-letnia dziewczyna. Upadek nastąpił z bardzo dużej wysokości. Mieszkanie, w którym znajdowało się dziecko było usytuowane na piątym piętrze.

Na miejsce pierwsi dotarli strażacy, którzy niezwłocznie rozpoczęli reanimację dziewczynki. Niestety – sytuacja była beznadziejna, gdyż u dziecka nie było widać funkcji życiowych. Mimo to, resuscytację krążeniowo-oddechową kontynuowali potem ratownicy Zespołu Ratownictwa Medycznego.

REKLAMA

Sosnowiec: 4-letnia dziewczynka wypadła z piątego piętra. Przyczyną tragedii mógł być alkohol

Pomimo szybkiej akcji służb ratunkowych 4-latki nie udało się uratować. Dziewczynka zmarła na miejscu. Ciało dziecka zostało zabezpieczone i zabrane z miejsca wypadku. Niewykluczone, że na zlecenie prokuratury przeprowadzona zostanie sekcja zwłok.

„Niestety, mimo wysiłku ratowników, dziewczynki nie udało się uratować. Dziecko zmarło. Na miejscu cały czas trwają czynności” – poinformowała podkom. Sonia Kepper, rzeczniczka prasowa sosnowieckiej policji, cytowana przez „Planetę”.

Do tej pory nie wiadomo oficjalnie, co było przyczyną wypadku. Z nieoficjalnych informacji, pozyskanych przez „Super Express” wynika, iż do incydentu doszło, kiedy matki nie było w domu a ojciec wyszedł do sklepu, pozostawiając dziewczynkę bez opieki. Według „SE” po zobaczeniu co się stało mężczyzna miał… rzucić na ziemię reklamówkę z alkoholem. Podobno był także pod wpływem innych środków odurzających.

REKLAMA

Podziel się: