REKLAMA

monstera
fot. screen Youtube / Sheffield Made Plants

Monstera jest bardzo okazałą rośliną doniczkową, przez co stanowi wspaniałą dekorację każdego wnętrza. Prócz tego nadaje tropikalny klimat pomieszczeniu, w którym się znajduje. Niektórzy za wszelką cenę chcą, aby ich roślina miała gigantyczne liście. Jak urzeczywistnić to marzenie? Okazuje się, że jedna metoda potrafi zdziałać cuda.

REKLAMA

Patent na duże liście. Monstera będzie zachwycać wyględem

Specyficzne, zielonkawe liście. To dzięki nim monstera stanowi tak fantastyczną ozdobę. Ponadto będzie dobrze się rozwijać bez wymyślnych metod uprawy, więc hodowlę rośliny biorą pod uwagę także ludzie, którzy nie mają ręki do kwiatów.

Niektórzy właściciele monster szukają skutecznych sposobów na porost ich liści. Ale czy to w ogóle ma sens? Jak najbardziej. Wystarczy zastosować jedną pomysłową metodę, a liście będą ogromne, a roślina jeszcze piękniejsza. Co należy zrobić? Zabieg jest bardzo prosty, wystarczy poświęcić na niego kilka chwil.

REKLAMA

Monstera może mieć kolosalne liście, o ile usuniesz stare ulistnienie i te, które jest w gorszym stanie. W ten sposób wszystkie substancje pokarmowe, które sadzonka przyswaja z ziemi, dotrą tylko do zdrowych liści i dobrze je odżywią, przez co wspomogą ich wzrost.

Aczkolwiek zachowaj zdrowy rozsądek podczas obrywania wadliwych liści, aby cudem nie zniekształcić rośliny. Po zastosowaniu tego patentu ulistnienie monstery będzie krzepkie i pokaźne. W efekcie pnącze będzie wyglądać bardzo elegancko.

REKLAMA


Obserwuj nas w Google News i bądź na bieżąco!

→ Wejdź i naciśnij gwiazdkę


REKLAMA