REKLAMA

Żelazko
fot. pxhere.com

Chyba nie ma wśród nas osoby, której nie zdarzyło się chociaż raz przypalić swojego ubrania żelazkiem. Nie da się ukryć, że jeśli popsuliśmy swoją ulubioną koszulę, to jesteśmy o krok od rozpaczy. Zachowajmy jednak spokój, bo większość takich przypaleń można z powodzeniem usunąć dzięki tym sposobom.

REKLAMA

Proszek do pieczenia pomoże nam uratować ubranie

W przypadku przypalenia naszego ulubionego ubrania trzeba działać szybko. W kuchni zawsze znajdziemy proszek do pieczenia. Mieszamy go z wodą w stosunku 1:2 i dokładnie łączymy składniki. Taką mieszankę dokładnie nakładamy na przypalenie i zostawiamy na około 15 minut. Po tym czasie ścieramy pozostałości przy pomocy wilgotnej ściereczki, a ubranie zapieramy ręcznie. Po przypaleniu nie będzie nawet śladu.

Skorzystaj z pomocy wody utlenionej

Jeśli natomiast przypalenie jest nieco trudniejsze do usunięcia to możemy skorzystać z pomocy wody utlenionej. Przypalone ubranie umieszczamy w misce wypełnionej zimną wodą na około 5 minut. Następnie wodę utlenioną polewamy na gazę bądź wacik i przykładamy do przypalenia. Czynność powtarzamy tak długo, aż plama po przypaleniu całkowicie zniknie.

REKLAMA


Obserwuj nas w Google News i bądź na bieżąco!

→ Wejdź i naciśnij gwiazdkę


REKLAMA