Jak utrwalić opaleniznę?
YouTube | Just Ideas Travel

Lato to czas, który bezwzględnie kojarzy nam się z brązowym kolorem skóry. Warto jednak pamiętać o tym, aby opalać się w godzinach porannych lub popołudniowych i zawsze stosować kremy z filtrem. Kiedy jednak opalenizna zagości już na naszej skórze, bardzo często szybko z niej schodzi i już pod koniec jesieni nie ma po niej śladu. Portal KobietaMag podpowiada jednak, jak skutecznie zadbać o opaleniznę i pozwolić jej zagościć dłużej na naszej skórze!

Pamiętaj o tych zasadach

Jednym ze sposobów na utrwalenie opalenizny jest odpowiednia aplikacja balsamu do ciała. Ważne jest tutaj, aby kosmetyk podczas aplikacji wklepywać, a nie wsmarowywać w skórę. Zapobiegnie to nadmiernemu łuszczeniu się naskórka, a tym samym usuwaniu opalenizny.

Niestety nawet jeśli jesteśmy wielbicielami peelingów, to po opalaniu powinniśmy jednak ograniczyć korzystanie z nich, jeśli nie chcemy, aby nasza opalenizna odeszła do przeszłości. Zamiast peelingów, zdecydowanie lepiej jest natłuszczać skórę, szczególnie używając do tego celu balsamów z witaminą A+E.

Zadbaj także o dietę!

Także doustne dostarczanie witamin A i E pomoże nam utrzymać naszą opaleniznę na dłużej. Witaminy te są obecne między innymi w papryce, marchewce czy pomidorach. Dieta bogata w te produkty pozwoli nam zachować brązowy kolor skóry na dłużej.

Co więcej, jeśli kochamy naszą letnią opaleniznę, to na dłuższy czas powinniśmy zrezygnować z korzystania z sauny czy też gorących kąpieli. Takie zabiegi spowodują, że brązowy kolor szybko zniknie z naszej skóry, a na kolejną opaleniznę będziemy musieli poczekać do przyszłego lata!


Obserwuj nas w Google News i bądź na bieżąco!

→ Wejdź i naciśnij gwiazdkę