Nie ma co się oszukiwać. Rzucenie palenia to wyjątkowo trudny czas. Walka z uzależnieniem nigdy nie jest łatwa. Najwięcej zależy od silnej woli i żaden inny sposób z tym nie wygra. Jednak można w tej walce sobie pomóc. Jak?

Istnieje kilka sposobów które pomogą przetrwać ten trudny czas. Po pierwsze ważne jest wsparcie bliskich osób. Musisz z nimi porozmawiać, aby byli bardziej wyrozumiali i cierpliwi w kontakcie z Tobą. Uświadom ich, że rzucasz palenie i możesz przez jakiś czas zachowywać się inaczej.

Warto wspomóc się lekami i tabletkami, które zawierają nikotynę. Można je kupić w każdej aptece. Przynajmniej w pierwszych momentach przyniosą Ci ulgę. Tabletkę można również ssać kiedy masz pomysł, aby papierosa zastąpić niezdrowymi przekąskami. W przeciwnym razie grożą Ci dodatkowe kilogramy!

Warto zacząć uprawiać jakąś aktywność fizyczną. Dobrym pomysłem jest bieganie. To pozwoli Ci odstresować się i odwrócić myślenie na inny tor. Kiedy przy okazji zrzucisz kilka kilogramów lub wyrzeźbisz mięśnie, będziesz mieć kolejną motywację aby zmienić swoje życie na lepsze.

Kiedy rzucić palenie? Najlepiej kiedy jest się chorym lub ma dużego kaca. Papierosy wówczas nie smakują i łatwiej przetrwać trudny pierwszy okres.

Obserwuj nas w Google News i bądź na bieżąco!

→ Wejdź i naciśnij gwiazdkę

Autor tekstu: ShareInfo.pl

Wydawca strony ShareInfo.pl | Kategoria ogólna