Docenianym warzywem, które często gości na naszych talerzach jest natka pietruszki. Mało kto wie, ale roślina może być bardzo pomocna w zwalczaniu dolegliwości, na którą cierpi prawie co 4 osoba na świecie. Odrobina pietruszki wystarczy, aby się z nią niezwłocznie uporać.

Warto wprowadzić pietruszkę już na stałe do swojej diety. Korzeń pomaga m.in. na schorzenia układu pokarmowego, jednak to zielone listki są prawdziwą kopalnią zdrowia. Natka pietruszki może zmniejszać nerwobóle. Poza tym, ma właściwości moczopędne i wspomaga leczenie kamicy nerkowej.
Zielone listki są pełne pachnących olejków eterycznych, ułatwiających pozbycie się niezręcznego problemu, który obejmuje coraz więcej osób. Chodzi o halitozę, czyli nieświeży oddech.

Skutecznym specyfikiem w zwalczaniu halitozy jest właśnie nać pietruszki. Wszystko dzięki olejkom eterycznym, które mogą przynieść ekspresową ulgę i zmniejszyć dyskomfort.

Wystarczy zjeść parę listków pietruszki, po każdym posiłku, a korzyści przyjdą niemal natychmiast. Najlepsze efekty daje jej jednak jej regularne spożywanie. Natka nie tylko sprawia, że oddech staje się bardziej przyjazny, ale działa również bakteriobójczo.

Nieprzyjemny oddech leczy nie tylko pietruszka

Prawie identyczne działanie ma anyż i koper włoski. Także częste jedzenie warzyw i owoców (zwłaszcza jabłek, cytryn, pomarańczy) dodatnio wpływa na zapach w jamie ustnej. Bardzo skuteczny jest też imbir. Ten nieprzeciętny korzeń ma olejek eteryczny, który upora się z przykrym oddechem. Ma lekko pikantny smak i działa odkażająco. Także mięta jest największym sprzymierzeńcem świeżego oddechu.


Obserwuj nas w Google News i bądź na bieżąco!

→ Wejdź i naciśnij gwiazdkę