Spryskaj tym futryny drzwi i okien
YouTube screen | Don Ricardo Cycling & Living Offgrid

Spryskaj tym futryny drzwi i okien, a w szybki sposób pozbędziesz się owadów – gliniarzy naściennych. Będą uciekać natychmiastowo!

Gliniarze naścienne to owady przypominające wyglądem osę i szerszenia. Mogą zbudować swoje gniazda z gliny lub błota w pobliżu domów, szczególnie na zadaszeniach, nadprożach i innych chronionych powierzchniach. Samice składają jaja w tych gniazdach i dostarczają do nich żywe lub sparaliżowane pająki jako pożywienie dla swoich larw. Po zabezpieczeniu gniazda, samica zamyka je za pomocą błota, tworząc charakterystyczny, cylindryczny kształt. Zazwyczaj są nieagresywne wobec ludzi i nie stanowią znaczącego zagrożenia. Pomagają w kontroli populacji pająków, które są ich głównym pokarmem. Jednak ich towarzystwo na balkonie nie jest zbyt komfortowe, dlatego warto wypróbować pewnego triku. Dzięki niemu owady uciekną w kilka sekund.

Spryskaj tym futryny drzwi i okien. Gliniarz naścienny ucieknie migiem

Gliniarze naścienne często przedostają się do domów przez niewielkie szczeliny i pęknięcia w ścianach, podłogach i oknach. Warto regularnie sprawdzać i uszczelniać takie miejsca, aby utrudnić im dostęp. Możesz też spryskać te miejsca mieszanką octu i wody. Wlej równą ilość octu i wody do spryskiwacza. Rozpyl tę mieszankę w miejscach, gdzie widzisz owady gliniarze naścienne, takie jak okna, futryny drzwiowe i podwórka. Ocet ma właściwości odstraszające dla wielu owadów.

Niektóre zapachy, takie jak mięta pieprzowa, eukaliptus, lawenda czy cytrynowy olejek eteryczny, mogą odstraszać owady gliniarze naścienne. Możesz dodać kilka kropli do spryskiwacza z wodą i octem.


Obserwuj nas w Google News i bądź na bieżąco!

→ Wejdź i naciśnij gwiazdkę