pluskwa domowa
fot. screen Youtube / Howdini

Co odstrasza pluskwy domowe? Jest pewien naturalny produkt, który sprawi, że te owady będą omijały szerokim łukiem Twój dom. Koniecznie poznaj ten patent.

Pluskwy to niewielkie (o długości ok. 4-6 mm) insekty o elipsowatym ciele. Gdy zalęgną się w mieszkaniu, ciężko jest je wytępić. A potrafią każdemu zatruć życie. Dlaczego? Ponieważ żerują w nocy i wtedy atakują ludzi oraz zwierzęta, bo ich pożywieniem jest krew. Ukąszenie pluskwy nie jest dotkliwe – ból sprawiają dopiero pozostałości po ugryzieniach, które zwykle występują po upływie kilku godzin lub dni od ostatniej styczności z insektem. Osobniki drażnią z reguły odsłonięte w czasie snu fragmenty ciała (okolice twarzy, ręce, nogi, szyję).

Gdzie bytują pluskwy?

Te stworzenia możesz sam wnieść do swojego mieszkania. Na ogół docierają do niego bezpośrednio znajdujące się na Tobie lub w Twoim bagażu, po przybyciu z pociągu, hotelu czy punktu noclegowego. Insekty najczęściej gnieżdżą się w:
-szczelinach zlokalizowanych w fotelu czy kanapie,
-boazerii,
-framugach drzwi i okien,
-fałdach zasłon czy firanek,
-zagłówkach łóżka, materacach,
-szczelinach dylatacyjnych,
-gazetach, książkach,
-okładzinach ściennych, dywanach.

Czego nie tolerują pluskwy?

Pluskwy nie znoszą niektórych zapachów np. cytryny. Dlatego możesz śmiało zastosować ten owoc do zwalczania insektów. Przyrządź spray, który spowoduje, że pluskwy błyskawicznie opuszczą Twoje lokum. Wymieszaj wodę z sokiem z cytryny w proporcjach 1:1, a potem roztwór przelej do pojemnika z dozownikiem. Na koniec taką mieszaniną spryskaj wszystkie kluczowe strefy, które zamieszkują pluskwy. Jednak uważaj na delikatne materiały, bo sok z cytrusa ma właściwości odbarwiające.

Możesz również pokroić cytrynę na plastry i umieścić je w obszarach, gdzie mogą bytować owady. Co parę dni wymieniaj plasterki, aby nie pojawiły się na nich zarodniki pleśni.

Zamiennikiem cytryny może być olejek eteryczny. Wystarczy, że nasączysz nim waciki i ulokujesz w miejscach, gdzie pluskwy spędzają czas. Niezłym rozwiązaniem jest też dodanie olejku cytrynowego do kominka zapachowego bądź dyfuzora. Wtedy pasożyty na pewno zaczną omijać Twój dom z daleka.

Czytaj też: Jak pozbyć się kleszczy? Niezawodny patent leśnika za mniej niż 5 zł


Obserwuj nas w Google News i bądź na bieżąco!

→ Wejdź i naciśnij gwiazdkę