Róże
fot. pxhere.com

Kto z nas nie lubi, gdy w jego domu pojawiają się świeże kwiaty? Niestety, bardzo często więdną one w zaledwie kilka dni, po przyniesieniu ich z kwiaciarni. Jak przedłużyć ich świeżość i które wybrać, aby służyły nam przez kilka tygodni?

Najważniejszy jest wybór odpowiednich kwiatów

Okazuje się, że kwiatami, które najdłużej wytrzymają w naszych wazonach będą między innymi róże, lilie, astry czy też goździki. Nie da się ukryć, że olbrzymią rolę odgrywa także to, w jakim stanie będą one już w kwiaciarni. Im świeższe kwiaty kupimy, tym dłużej postoją w naszym domu.

Wypróbuj ten banalny sposób

W bardzo prosty sposób możemy jednak przedłużyć świeżość naszych kwiatów. Pomoże nam w tym produkt, który praktycznie każdy z nas ma w łazience. Mowa tutaj o lakierze do włosów. Wystarczy, że kwiaty spryskamy z niewielkiej odległości lakierem w taki sposób, aby pozostała na nich cienka warstwa produktu. Tę czynność możemy powtórzyć co kilka dni, a nasze kwiaty będą pięknie ozdabiać pokój nawet przez kilka tygodni. Pamiętajmy, by nie nałożyć zbyt dużo lakieru, bowiem efekt będzie odwrotny do pożądanego.


Obserwuj nas w Google News i bądź na bieżąco!

→ Wejdź i naciśnij gwiazdkę