Wybuch
Fot. PSP Kielce

W budynku mieszkalnym w Głuchowie w województwie świętokrzyskim doszło do wybuchu butli z gazem w domu 53-letniego mężczyzny jeżdżącego na wózku inwalidzkim. Eksplozja była tak silna, że został wyrzucony przez ścianę.

Do groźnego zdarzenia doszło w niedzielny poranek, mniej więcej po godzinie 4:00. Strażacy otrzymali wówczas zgłoszenie o eksplozji, do której doszło w wolno stojącym murowanym domu. Od razu ruszyli więc na miejsce zdarzenia.

Właścicielem budynku był 53-letni niepełnosprawny. Ustalono, że do wybuchu doszło na skutek nieszczelności butli z gazem. Eksplozja była tak silna, że lokator został wyrzucony przez ścianę. Strażacy znaleźli go na zewnątrz z widocznymi oparzeniami.

Mężczyzna trafił do szpitala, a jego dom w wyniku wybuchu został niemal całkowicie zniszczony. Strażany wynieśli z niego dwie puste butle na gaz. Łącznie w akcji brało udział aż siedem zastępów straży pożarnej.

Strażacy przypominają, że ciśnienie butli z gazem rośnie wraz z temperaturą otoczenia. W pomieszczeniu, w którym jest powyżej 35 stopni Celsjusza, butla jest dużym zagrożeniem. W przegrzanej butli ciśnienie przekracza dopuszczalne i może ją rozerwać.


Obserwuj nas w Google News i bądź na bieżąco!

→ Wejdź i naciśnij gwiazdkę